Film korporacyjny - Fotografia reklamowa - zdjęcia dla firm - Kompleksowa Obsługa Fotograficzna

Film korporacyjny

Film korporacyjny: trudno o atrakcyjniejszy sposób prezentacji biznesu

Choć żyjemy w czasach koniunktury, to firmom wcale nie brakuje problemów. Dwa najważniejsze to: trudności ze znalezieniem wartościowych pracowników (zgłasza je już ponad 60% przedsiębiorców) oraz silna konkurencja. Odpowiedzią na oba te dylematy jest profesjonalny film korporacyjny. Wbrew nazwie powinny w niego zainwestować nie tylko korporacje, ale też małe i średnie firmy, które rozumieją palącą potrzebę dbania o swój biznesowy wizerunek. Impact-Photo specjalizuje się w produkcji filmów korporacyjnych wyróżniających markę na rynku.

„Po co mi właściwie film korporacyjny?”

Rozumiemy, że zadajesz sobie to pytanie, a odpowiedź na nie jest dla Ciebie tak oczywista. Film korporacyjny to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi promocji biznesu. Nasi Klienci wykorzystują taką produkcję w różnych celach – za każdym razem je osiągając. Film dla korporacji zdecydowanie najczęściej służy promocji wizerunku marki. Nie każda korporacja, a tym bardziej mała firma, cieszy się rozpoznawalnością w grupie docelowej. Świetnie zrealizowany, atrakcyjny film, przybliża klientom działalność biznesu, jego kompetencje, wartości, a tym samym buduje bezcenne zaufanie. Film korporacyjny może być również specyficzną formą reklamy. Wówczas prezentuje się go chociażby podczas targów, konferencji i szkoleń. Taka produkcja skupia się na wybranych aspektach biznesu, przekonując widzów do nawiązania kontaktu z korporacją i złożenia zapytania ofertowego. W dzisiejszych realiach rynkowych korporacje bardzo chętnie zamawiają filmy, które przedstawiają ich, jako atrakcyjnych pracodawców. Taki film przykuwa uwagę potencjalnych pracowników i motywuje ich do złożenia aplikacji. Firma inwestująca w swój employer branding ma znacznie większe szanse na pozyskanie wartościowych, kompetentnych pracowników i „wyłowienie” ich z rynku przed konkurencją.

Kluczowe cechy dobrego filmu korporacyjnego

Podstawowym zadaniem, jakie stoi przed studiem produkującym film korporacyjny na zamówienie, jest przeanalizowanie oczekiwań grupy docelowej. Wiedząc, kto jest Twoim idealnym klientem, możemy dobrać najskuteczniejsze formy wyrazu i tym samym realnie wpłynąć na uatrakcyjnienie wizerunku przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest to, aby film miał konkretną, zrozumiałą tezę. Jeśli chcesz, aby po jego obejrzeniu widz myślał o Twojej firmie, jako o świetnym miejscu do pracy, to taki efekt musimy osiągnąć. Dlatego już na etapie tworzenia scenariusza skupiamy się na podstawowym celu, bo film, który jest „o wszystkim i o niczym” raczej Ci się nie przyda. Oczywiście nie zapominamy, że filmy korporacyjne muszą prezentować biznes w kontekście najwyższego profesjonalizmu. Wykorzystujemy więc znakomity sprzęt, który w połączeniu z umiejętnościami operatorów i specjalistów od postropdukcji, gwarantuje osiągnięcie fantastycznego efektu wizerunkowego.

Czy stać Cię na własny film korporacyjny?

Odwrócimy to pytanie: czy stać Cię na to, aby Twój biznes był rynkowym średniakiem, niemającym żadnej rozpoznawalnej marki i niewyróżniającym się niczym na tle konkurencji? Szczerze w to wątpimy. Dzisiejszy rynek jest bezlitosny dla firm, które nie inwestują we własny wizerunek. Profesjonalny film korporacyjny to bardzo skuteczne narzędzie promocji, które w dodatku przynosi korzyści wizerunkowe przez długi czas. Możesz go wykorzystywać na różnych polach, w sieci, stacjonarnie, podczas wydarzeń branżowych czy eventów firmowych. Nawet jeśli masz stosunkowo niewielką firmę, to nie zakładaj z góry, że to „nie jest dla Ciebie”. Impact-Photo zrealizowało mnóstwo filmów korporacyjnych dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Zachęcamy, abyś do nich dołączył. Skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę. Cena filmu korporacyjnego jest ściśle uzależniona od Twoich oczekiwań, dlatego po prostu porozmawiajmy. Jesteśmy przekonani, że zaskoczymy Cię atrakcyjną wyceną.