Zdjęcia reportażowe - Fotografia reklamowa - zdjęcia dla firm - Kompleksowa Obsługa Fotograficzna

Zdjęcia reportażowe

Zdjęcia reportażowe: ważne chwile zatrzymane w atrakcyjnym kadrze

Gdybyśmy zrobili ankietę wśród profesjonalnych fotografów i zapytali ich o dziedzinę, która sprawia im największe trudności, z pewnością miażdżącą przewagą głosów „wygrałyby” zdjęcia reportażowe. To specyficzny, bardzo wymagający gatunek, który ma jednak bardzo szerokie zastosowanie komercyjne. Fotografia reportażowa swoją popularność zawdzięcza temu, że pozwala osiągnąć niezwykłe efekty estetyczne i opowiadać historie, które angażują oglądających. Zespół Impact-Photo opanował sztukę zdjęciowego reportażu do perfekcji.


Czym właściwie są zdjęcia reportażowe?

Jesteśmy przekonani, że nawet osoby niezwiązane ze światem fotografii, byłyby w stanie odróżnić zdjęcia reportażowe od np. portretowych czy korporacyjnych. Są one na tyle charakterystyczne, że trudno je pomylić z czymkolwiek innym. W reportażu fotograficznym chodzi o opowiadanie historii i przybliżanie oglądającym wydarzeń, jakie udało się zatrzymać w kadrze. Gdy bierze się za to profesjonalista, nawet prozaiczne sytuacje mogą wywoływać potężne emocje. Właśnie emocje stanowią największą wartość fotografii reportażowej. To one decydują o tym, że dziedzina, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu była zarezerwowana wyłącznie dla reporterów i podróżników, dziś z powodzeniem może być wykorzystywana w celach biznesowych czy prywatnych. Doskonałym przykładem są zdjęcia ślubne. Obecnie coraz więcej par nie chce już sztampy, pozowanych kadrów i do bólu powtarzalnych pstryków. Zauważamy ogromny wzrost zainteresowania reportażami ślubnymi. Takie zdjęcia zaskakują, bawią, wyciskają łzy, pokazują cały ceremoniał z zupełnie innej strony. Są „jakieś” i stanowią bardzo efektowną pamiątkę z tego ważnego dnia. Zdjęcia reportażowe sprawdzają się jednak nie tylko w okolicznościach o charakterze prywatnym. Bardzo chętnie decydują się na nie także przedsiębiorcy. Reportaż pozwala fantastycznie przedstawić np. realizację ważnej inwestycji, proces produkcji czy przebieg imprezy biznesowej. Takie fotografie z miejsca stają się atrakcyjnym narzędziem o dużym ładunku marketingowym. Można je wykorzystać w materiałach promocyjnych, na stronie firmowej czy w mediach społecznościowych, gdzie z pewnością zrobią furorę i bardzo zaangażują obserwujących. Zdjęcia reportażowe to także świetny sposób na zaprezentowanie oferty obiektów gastronomicznych, organizatorów turystyki czy hotelarzy. Znacznie lepiej przemawiają do wyobraźni potencjalnych klientów niż statyczne fotografie wnętrz i obiektów.


Zamów zdjęcia reportażowe w Impact-Photo

W naszym zespole pracują osoby specjalizujące się w fotografii reportażowej, doskonale znające zasady tego gatunku. Uwierz, że nie każdy fotograf będzie w stanie stworzyć angażującą historię zdjęciową, zwłaszcza w sytuacji, gdy temat reportażu jest dość trudny. Jeśli chcesz mieć pewność, że końcowy efekt będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami, to Impact-Photo udziela Ci na to gwarancji. Dysponujemy bardzo zaawansowanym sprzętem, mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu reportaży zdjęciowych na potrzeby klientów indywidualnych, biznesowych oraz wydawnictw. Pracowaliśmy w najtrudniejszych warunkach, także poza granicami Polski. Efekty możesz ocenić przeglądając nasze portfolio. Pracujemy bardzo dokładnie, a jednocześnie szybko. Opracowaliśmy model komfortowej współpracy, którego elementem jest m.in. udostępnianie zdjęć klientom w prywatnej chmurze. Dzięki temu możesz wybrać interesujące Cię kadry z dowolnego miejsca na świecie i przekazać je do dalszej postprodukcji – która w przypadku zdjęć reportażowych ma ogromny wpływ na końcowy efekt. Skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę na zdjęcia reportażowe z dowolnego wydarzenia. Mamy jeszcze wolne terminy – zarezerwuj pierwszy z nich!